دعای کميل

بنام خدا

ای آقای من از تو می خواهم که بدکاريم، دعايم را محجوب نکند و رسوا نکنی مرا به آنچه که در نهان می دانی از رازم و شتاب نکنی به شکنجه بر آنچه که کرده ام در خلوتهای خود، از بدکاری و بدکرداری من و پيگيری تقصير و نادانی و زيادی شهوترانی و غفلتم، خدايا در هر حال بر من رئوف باش و در هر کارم بر من مهربان باش. معبودا و پروردگارم جز تو چه کسی را دارم که از او خواهم رفع زيانم و نظر در کارهايم را ... .

مطالب بالا فرازهائی از دعای کميل است و اين دعای حضرت خضر (ع) می باشد و حضرت علی عليه السلام نيز اين دعا را می خواندند.

حال به اين نکته دقت کنيم که، مولايمان اميرالمؤمنين (ع) با آن درجه قرب به خدا، اينگونه خود را نزد خدای متعال ناچيز می شمردند و اينچنين با حضرت باری تعالی راز و نياز می کردند، که گوئی از زبان ما گنهکاران صحبت می نمايند. (بلا نسبت ايشان)

پس حال ما هنگام راز و نياز بايد چگونه باشد، با اينهمه گناه و معصيت!

البته بايد در وجود خود مقام خوف (ترس از خدا) و رجاء (اميد به خدا) را هميشه به يک اندازه تقويت نمائيم.

خواندن اين دعا در شب های جمعه و شب نيمه شعبان وارد شده است، انشاءالله حتما بخوانيم.

                                                          يـاعلـی

                                                           اللهم عجل لوليک الفرج

/ 5 نظر / 5 بازدید
ديونه غربتی!

سلام خدمت شما برادر بزرگوار!‌ تشکر که به من هم سری زديد! و همينطور تشکر بخاطر نصيحتی که کرديد!!!‌(: انشالله که شهادت نصيبه همه ما بشه انشالله... يا علی(ع)

مهدی

سلام حاجی !گفتی چراگيردادم به عشق چون درزندگی شخصی خودم فقط عشق وع وش وق رامی شناسم ومی خواهم دينم رابه اين سه حرف ادا کنم واينکه عاشقکی وبرای چی شدم را......

mahdy

منظورازگياهان ديگرچيست ؟!

Negar

انشااله شفا پيدا کنيد

roksanaraj

سلام من رکسانا هستم.راستش من تا حالا اين دعا رو نخونده بودم اين پنجشنبه فقط ترجمشو خوندم خيلی هم زياد بود ولی خيلی زيبا بود توش از يه حقيقت حرف ميزد.... . راستش من اهل دعا نيستم ولی به نظرم هر دعايی يه جور از حقيقت حرف می زنه . برات آرزوی موفقيت دارم .