اين حسين كيست كه عالم همه ديوانه اوست
ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٢/۱٢/٢۱   کلمات کلیدی:

بنام خداوند بخشنده مهربان  

ای کسانيکه ايمان آورده ايد، نعمت خدا را بر خود به ياد آريد، آنگاه که لشکرهايی به سوی شما (در) آمدند، پس بر سر آنان تندبادی و لشکرهايی که آنها را نمی ديديد فرستاديم، و خدا به آنچه می کنيد همواره بيناست (۹)

هنگامی که از بالای (سر) شما و از زير (پای) شما آمدند، و آنگاه که چشمها خيره شد و جانها به گلوگاهها رسيد و به خدا گمانهايی (نابجا) می برديد (۱۰)

آنجا (بود) که مؤمنان در آزمايش قرار گرفتند و سخت تکان خوردند (۱۱)

و هنگامی که منافقان و کسانی که در دلهايشان بيماری است می گفتند: « خدا و فرستاده اش جز فريب به ما وعده ای ندادند » (۱۲)

و چون گروهی از آنان گفتند: « ای مردم مدينه، ديگر شما را جای درنگ نيست، برگرديد » و گروهی از آنان از پيامبر اجازه می خواستند و می گفتند: « خانه های ما بی حفاظ است » ولی (خانه هايشان) بی حفاظ نبود، (آنان) جز گريز (از جهاد) چيزی نمی خواستند (۱۳)

و اگر از اطراف (مدينه) مورد هجوم واقع می شدند و آنگاه آنان را به ارتداد می خواندند، قطعآ آن را می پذيرفتند و جز اندکی در اين (کار) درنگ نمی کردند (۱۴)

با آنکه قبلآ با خدا سخت پيمان بسته بودند که پشت (به دشمن) نکنند، و پيمان خدا همواره بازخواست دارد (۱۵)

سوره احزاب

 

امام صادق (ع) در باب وجوب صبر نمودن بر طاعت خدا و صبر نمودن در برابر معصيت خدا چنين می فرمايند:

آنگاه که روز قيامت شود جماعتی از مردم بر می خيزند و به در بهشت می آيند، به آنان گفته می شود: شما چه کسانی هستيد؟ گويند: ما اهل صبر هستيم. به آنان گفته می شود: بر چه چيزی صبر کرديد؟ گويند: ما در دنيا بر طاعت و معاصی خداوند صبر می نموديم. در اينجا خداوند عزّ و جلّ گويد: راست می گويند آنان را به بهشت وارد کنيد. و اين است معنای گفتار خداوند که می فرمايد: « پاداش صابران به طور کامل و بدون حساب به آنان داده می شود » (سوره زمر، آيه ۱۰)

سوی شام و کوفه                        چه ظالمانه می برند

صدای کاروان می آيد، کاروانی که به سوی شام و کوفه در حرکت است. صدای قول و زنجير، صدای بچه های کوچک و ...

اعظم الله اجورنا بمصابنا بالحسين عليه السلام و جعلنا ايّاکم من الطّالبين بثاره مع وليّه الام المهدی من آل محمد عليهم السلام.

سلام دوستان. خوب طبق معمول عذرخواهی بابت تأخير. حقيقتش چندين بار است که اين متن را تهيه کرده ام ولی هنگام ارسال کردن از دست می پره ، من که گذاشته ام به حساب کم توفيقی خودم!

خوب تاسوعا و عاشورا هم گذشت، تا چه حد نسبت به امام حسين (ع) و قيام ايشان شناخت و معرفت پيدا کرديم؟ انشاءالله قدمهايمان در اين راه روز به روز استوارتر گردد.

اتفاقی که روز عاشورا در کربلا، کاظمين و پاکستان به وقوع پيوست نشان دهنده اين است که انتخابمان دقيق و درست است و دشمن نمی خواهد اين راه ادامه پيدا کند ولی بدبختا خبر ندارند که نمی توانند جلوی اعتقادات و مقدسات ما قد عَلَم کنند.

در اين بين خوشا به سعادت کسانيکه شهيد شدند. به راستی عجب توفيقی! نه! روز عاشورا- کربلا- هنگام زيارت حرمين شريفين- عده ای کنار مقام امام زمان (عج) و عده ای هم بين الحرمين. حقيقتش فکر می کنم کسانيکه کنار مقام امام زمان (عج) (انشاءالله قسمت بشه از نزديک زيارت کنيد) شهيد شدند قبلش توفيق ديدار آقاشون براشون فراهم گرديده است. غبطه می خورم به حالشان. نه آقاجون حسوديم می شه. و الان هم شک ندارم در کنار سرور و مولايشان حضرت اباعبدالله الحسين «ع» به سر می برند.

مشت محکم مردم بر دهان بعضی ها را که من هنوز فراموش نکرده ام! (اگه گفتيد کدوم قضيه؟)

تا ديدار بعد که اگر زنده بودم و خداوند نيز توفيق نوشتن داد خدانگهدار.

                                                             ياعلی

                                                              اللهم عجل لوليک الفرج